Świat oczami Beat(k)i

blog osobisty Beaty Lipskiej

Moja przygoda z Radiem Ostrów

Czyli jak improwizowałam przy mikrofonie i generalnie gadałam bzdury do w porywach 16 osób.
Był rok 2007… ojej… 13 lat temu ? nieważne- nie będę teraz myśleć o tym ile lat minęło i jak staro się przez to czuję. Moi koledzy wymyślili, że będziemy mieć radio internetowe. I tak w „Scenie Kotłownia” wytworzył się ten zacny twór. Nadawaliśmy swoje audycje w ustalonym porządku. Radio nazywało się ORI, ale co to tego nie mam pewności, ale przeszukałam odmęty internetu i tutaj jest na to dowód: Radio Ostrów – Aktualności | OPI Ostrowski Portal Internetowy – Ostrów Mazowiecka

Informujemy, że grupa mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny założyła radio internetowe. Można go słuchać za pomocą m.in. takich programów jak: Winamp, Windows Media Player czy Real Player.
Założyciele przygotowali wiele atrakcji dla odwiedzających stronę oraz dla słuchaczy. Dostępne jest forum, sondy, download – czyli możliwość pobrania plików z piosenkami wykonawców z Ostrowi i okolic, dodanie ogłoszenia na stronie, można nawiązywać kontakt z prezenterem w czasie audycji, oferujemy także reklamy. Zapraszamy także do głosowania w Liście Przebojów, która już w ten piątek o godz. 20.00 będzie premierową audycją Radia Ostrów, a także do udziału w konkursach z nagrodami.
Mile widziana wszelka pomoc, prosimy o kontakt.

No i przyznaję, że z tej inicjatywy pozostało mi mnóstwo fajnych wspomnień, dobrych ludzi i przede wszystkim kilka plików, które mój Wujek – Tadeusz dzielnie nagrywał, bo uwaga! Nagrywałam na żywo! Nie mogę tego wrzucić na żadną platformę do podcastów, bo 1. Nie nadaje się to do słuchania 2. Używałam muzyki płatnej (hitów i przebojów tak różnorodnych, że strach) 3. Gadałam jak potłuczona. Ale jeżeli jednak masz ochotę tego posłuchać, to proszę bardzo:

Audycja 0, czyli jestem Beat(k)a

Audycja I, czyli Wiara-Kraina marzeń budowana na kamieniach wszechświata

Audycja II – nadzieja, wstęp

Dlaczego Nadzieja? A dlaczego nie? Nie godzi się mówić o nadziei w czasach, kiedy wszyscy są mądrzejsi od nadziei. Po co komu nadzieja? Wszystko zawodzi, absolutnie wszystko, więc po co mieś nadzieję? Hę? A może to część mnie? Hmmm… skoro nadzieja jest częścią mnie to jak mogę ja zawieść? Nie mogę! I o tym w dużej mierze jest muzyka REAGGE. Dlatego też cała środowa będzie rozbrzmiewać rytmami rodem z Jamajki i nie tylko. Nie będzie nostalgicznie, ale wojowniczo, wszak Nadzieja umiera ostatnia! Serdecznie zapraszam, Beat(k)a

Audycja III – miłość – żyjąca postać ludzkiej duszy

Audycja IV – cierpienie – złuda miłości czy złamana noga?

Tutaj niestety plik się nie zachował – może to i lepiej? Sądząc po tytule – było smętnie ?

Audycja V – zmiany – na dobre i na złe

Tutaj również niestety plik się nie zachował.

Audycja VI – mężczyźni – czyli cała prawda o nieprawdzie

Aż strach pomyśleć co ja tam gadałam – byłam chowającą się głęboko w szafie lesbijką, która zrobiłaby wszystko, by nikt się nie zorientował.

Audycja VII – kobiety – wojowniczki (nie)szczęścia

Audycja VIII – dzicy – o podróżach najpogodniejszych

Tutaj był zdecydowany skok tematyki w porównaniu z poprzednimi audycjami ? czytałam Cejrowskiego. Wtedy go jeszcze czytywałam, zanim ogarnęłam, że jego światopogląd jest tak daleki od mojego, że odpycha mnie na samą myśl o tym. Ale książka o tych dzikich jest fajna. Trudno – mam mega ambiwalentne odczucia w związku tym wydawnictwem.

Mam nadzieję, że Ci się podobało ?dla mnie to mentalna podróż w przeszłość ?

Next Post

Previous Post

© 2024 Świat oczami Beat(k)i

Theme by Anders Norén

%d bloggers like this: